FAQ

.

Postarałem się zebrać często nurtujące Was pytania i odpowiedzieć na nie w jednym miejscu. Dzięki poniższemu FAQ  dowiecie się jak może wyglądała współpraca między nami, czego możecie ode mnie oczekiwać i jakie postawić przede mną wyzwania. A jeśli nasuną się Wam dodatkowe pytania, napiszcie do mnie.

 

Czy zajmujesz się jedynie fotografią ślubną?

Reportaż ślubny to dziedzina w której czuje się wyjątkowo dobrze i  która daje ogromną satysfakcję. Tak samo fotografia rodzinna, portretowa czy każda inna, która umożliwia pracę z ludźmi sprawia mi przyjemność. Jednak równie chętnie podejmę się wykonania sesji produktowych czy wnętrz. Mam ku temu odpowiednią wiedzę i sprzęt. Jeśli masz dla mnie jakieś wyzwanie i zastanawiasz się czy się podejmę po prostu napisz do mnie.

 

Czy fotografujesz tylko na terenie Śląska?

Nie ma takich ograniczeń. Jestem mobilny i mogę dojechać wszędzie, gdzie czeka na mnie zlecenie.

 

W jaki sposób otrzymać od ciebie ofertę?

Skontaktujcie się ze mną. Zadzwońcie lub skorzystajcie z formularza kontaktowego. Oferta fotografii ślubnej składa się z trzech pakietów. Jest ona elastyczna – jeśli będzie taka potrzeba to dopasujemy ją do Waszych oczekiwań.

.

Czy istnieje możliwość podpisania umowy na odległość?

Jeśli dzieli nas duża odległość to istnieje taka możliwość. Szczegóły umowy ustalimy wtedy telefonicznie, a umowę podpiszemy mailowo. Jednak cenię sobie możliwość poznania Was osobiście wcześniej niż w dniu ślubu. Miło jest spotkać się przy kawie i porozmawiać o szczegółach.

 

Jak pracujesz podczas reportażu ślubnego?

Podstawową moją zasadą jest nie przeszkadzać i skupić się na zatrzymywaniu chwil. Na wszystkie niezbędne pytania odpowiecie mi podczas naszego spotkania, dzięki temu nie będę Was zaskakiwał zbędnymi pytaniami w trakcie najważniejszego dla Was dnia. Jeśli będziecie chcieli to w dniu Waszego ślubu wykonam zdjęcia grupowe i krótką sesję plenerową. Przeważnie na weselu pracuję do godziny 1:00, ale na Waszą prośbę zostanę dłużej.

 

Czy posiadasz odpowiednie uprawnienia do fotografowania w obiektach sakralnych?

Tak, ukończyłem kurs fotografowania w obiektach sakralnych prowadzony przez kurię w Katowicach. Przed każdym ślubem udaję się do księdza, który będzie prowadził Waszą ceremonię, aby się przywitać, pokazać legitymację i zapytać o ewentualne uwagi dotyczące mojej pracy podczas ślubu.

 

Gdzie nas zabierzesz na naszą sesję ślubną?

Gdzie tylko chcecie 🙂 Tak, to trochę przewrotna odpowiedź, ale fajnie, jeśli to Wy wyjdziecie z propozycją. Chciałbym, aby było to miejsce z którym czujecie więź, które razem odwiedziliście i Was zachwyciło albo takie, które odwiedzacie często i jest Wam bliskie. Śmiało powiedzcie! Nie ma kiepskich propozycji, wybiorę się z Wami wszędzie i docenię Wasze zaangażowanie. Jeśli wolicie wybór miejsca sesji pozostawić mojej osobie, to mam parę propozycji w zanadrzu.

 

Jak długo będziemy czekać na zdjęcia?

Materiał staram się obrabiać na bieżąco i bez zbędnej zwłoki. Wiem, że Wy  jak i Wasza rodzina chcecie otrzymać zdjęcia jak najszybciej. Dzięki wypracowanym mechanizmom pracy, obróbka zdjęć jest bardzo szybka. Mimo zapisu w umowie zakładającym nieco dłuższy termin, przeważnie zdjęcia są gotowe około tygodnia od dnia wykonania dla Was ostatniego zdjęcia. Termin ten wydłuży się o około dwa tygodnie jeśli zamówicie album lub foto-książkę.

 

Czy istnieje możliwość zamówienia bezpośrednio u Ciebie albumu z naszymi zdjęciami?

Oczywiście. Możecie u mnie zamówić wykonanie albumu, fotoksiążki lub odbitek. Dzięki nawiązanym kontaktom z dostawcami oferowane przeze mnie ceny akcesoriów są atrakcyjne. Będzie dla mnie przyjemnością wykleić dla Was album lub zaprojektować fotoksiążkę. Nie czerpię z tego żadnych dodatkowych  profitów.

 

W jakiej formie otrzymamy zdjęcia?

W każdym z oferowanych pakietów otrzymacie zdjęcia w wysokiej rozdzielczości nagrane na płycie DVD. Są one wyselekcjonowane i obrobione, zapisane w popularnym formacie JPG, gotowe do przeglądania na różnego rodzaju urządzeniach. Na podstawie tych plików możecie również zamówić odbitki o dowolnej wielkości. Ilość przekazanych  zdjęć jest zgodna z podpisaną przez nas umową.  Zdjęcia nie posiadają znaków wodnych.

 

Czy posiadasz zapasowy sprzęt?

Posiadam zapasowy zestaw sprzętu, który umożliwi mi dalsze fotografowanie w przypadku awarii.

 

Jak zabezpieczasz zdjęcia?

Do tej kwestii podchodzę z ogromną dbałością. Najpóźniej w ciągu kilku godzin po wykonaniu dla Was zlecenia wykonuję kopie zapasowe na trzech niezależnych nośnikach. Dopiero po zrobieniu backupu zaczynam obrabiać materiał. Dzięki temu możecie być spokojni o swoje zdjęcia.

 

Czy możemy mówić sobie po imieniu?

Będzie mi miło 🙂