FAQ

.

Postarałem się zebrać często nurtujące Was pytania i odpowiedzieć na nie w jednym miejscu. Dzięki poniższemu FAQ  dowiecie się jak może wyglądała współpraca między nami, czego możecie ode mnie oczekiwać i jakie postawić przede mną wyzwania. A jeśli nasuną się Wam dodatkowe pytania, napiszcie do mnie.

Czy zajmujesz się jedynie fotografią ślubną?

Reportaż ślubny to dziedzina w której czuje się wyjątkowo dobrze i  która daje ogromną satysfakcję. Tak samo fotografia rodzinna, portretowa czy każda inna, która umożliwia pracę z ludźmi sprawia mi przyjemność. Jednak równie chętnie podejmę się wykonania sesji produktowych czy wnętrz. Mam ku temu odpowiednią wiedzę i sprzęt. Jeśli masz dla mnie jakieś wyzwanie i zastanawiasz się czy się podejmę po prostu napisz do mnie.

Czy fotografujesz tylko na terenie Śląska?

Nie ma takich ograniczeń. Jestem mobilny i mogę dojechać wszędzie, gdzie czeka na mnie zlecenie.

W jaki sposób otrzymać od ciebie ofertę?

Skontaktujcie się ze mną. Zadzwońcie lub skorzystajcie z formularza kontaktowego. Oferta fotografii ślubnej składa się z trzech pakietów. Jest ona elastyczna – jeśli będzie taka potrzeba to dopasujemy ją do Waszych oczekiwań.

.

Czy istnieje możliwość podpisania umowy na odległość?

Jeśli dzieli nas duża odległość to istnieje taka możliwość. Szczegóły umowy ustalimy wtedy telefonicznie, a umowę podpiszemy mailowo. Jednak cenię sobie możliwość poznania Was osobiście wcześniej niż w dniu ślubu. Miło jest spotkać się przy kawie i porozmawiać o szczegółach.

Jak pracujesz podczas reportażu ślubnego?

Podstawową moją zasadą jest nie przeszkadzać i skupić się na zatrzymywaniu chwil. Na wszystkie niezbędne pytania odpowiecie mi podczas naszego spotkania, dzięki temu nie będę Was zaskakiwał zbędnymi pytaniami w trakcie najważniejszego dla Was dnia. Jeśli będziecie chcieli to w dniu Waszego ślubu wykonam zdjęcia grupowe i krótką sesję plenerową. Przeważnie na weselu pracuję do godziny 1:00, ale na Waszą prośbę zostanę dłużej.

Czy posiadasz odpowiednie uprawnienia do fotografowania w obiektach sakralnych?

Tak, ukończyłem kurs fotografowania w obiektach sakralnych prowadzony przez kurię w Katowicach. Przed każdym ślubem udaję się do księdza, który będzie prowadził Waszą ceremonię, aby się przywitać, pokazać legitymację i zapytać o ewentualne uwagi dotyczące mojej pracy podczas ślubu.

Gdzie nas zabierzesz na naszą sesję ślubną?

Gdzie tylko chcecie 🙂 Tak, to trochę przewrotna odpowiedź, ale fajnie, jeśli to Wy wyjdziecie z propozycją. Chciałbym, aby było to miejsce z którym czujecie więź, które razem odwiedziliście i Was zachwyciło albo takie, które odwiedzacie często i jest Wam bliskie. Śmiało powiedzcie! Nie ma kiepskich propozycji, wybiorę się z Wami wszędzie i docenię Wasze zaangażowanie. Jeśli wolicie wybór miejsca sesji pozostawić mojej osobie, to mam parę propozycji w zanadrzu.

Jak długo będziemy czekać na zdjęcia?

Materiał staram się obrabiać na bieżąco i bez zbędnej zwłoki. Wiem, że Wy jak i Wasza rodzina chcecie otrzymać zdjęcia jak najszybciej. Dzięki wypracowanym mechanizmom pracy, moja obróbka zdjęć jest szybka. Mimo zapisu w umowie zakładającym nieco dłuższy termin, przeważnie zdjęcia są gotowe do miesiąca od dnia wykonania dla Was ostatniego zdjęcia.

Czy istnieje możliwość zamówienia bezpośrednio u Ciebie fotoksiążki z naszymi zdjęciami?

Oczywiście. Możecie u mnie zamówić wykonanie fotoksiążek. Dzięki nawiązanym kontaktom z dostawcami oferowane przeze mnie ceny akcesoriów są atrakcyjne. Będzie dla mnie przyjemnością wykonać dla Was fotoksiążkę.

W jakiej formie otrzymamy wszystkie zdjęcia?

W każdym z oferowanych pakietów otrzymacie zdjęcia w wysokiej rozdzielczości nagrane na płycie DVD lub pendrivie. Są one wyselekcjonowane i obrobione, zapisane w popularnym formacie JPG, gotowe do przeglądania na różnego rodzaju urządzeniach. Ilość przekazanych  zdjęć jest zgodna z podpisaną przez nas umową.  Zdjęcia nie posiadają znaków wodnych.

Czy oddajesz zdjęcia w formacie RAW?

Pliki RAW pochodzą bezpośrednio z aparatu i umożliwiają profesjonalną obróbkę zdjęć. Zrobione dla Was zdjęcia poddaje autorskiej obróbce, spójnej z tym co możecie zobaczyć w moim portfolio na stronie. I takie zdjęcia ode mnie otrzymujecie. Nie oddaje „półproduktu”, na którego obróbką przeprowadzoną przez kogoś innego nie mam żadnej kontroli.

Czy posiadasz zapasowy sprzęt?

Posiadam zapasowy zestaw sprzętu, który umożliwi mi dalsze fotografowanie w przypadku awarii.

Jak zabezpieczasz zdjęcia?

Do tej kwestii podchodzę z ogromną dbałością. Najpóźniej w ciągu kilku godzin po wykonaniu dla Was zlecenia wykonuję kopie zapasowe na trzech niezależnych nośnikach. Dopiero po zrobieniu backupu zaczynam obrabiać materiał. Dzięki temu możecie być spokojni o swoje zdjęcia.

Czy możemy mówić sobie po imieniu?

Będzie mi miło 🙂