Sesja narzeczeńska

 

      Narzeczeństwo to wyjątkowy czas każdego związku, również Waszego. Miłość kwitnie, a na horyzoncie maluje się wizja cudownego ślubu i założenia rodziny.

Jeśli rozpoczęliście już ślubne przygotowania to z pewnością nie pominiecie kwestii wyboru fotografa. To w końcu on zrobi pierwsze zdjęcia do Waszego małżeńskiego albumu, który później będziecie uzupełniać kolejnymi zdjęciami z Waszych ważnych rodzinnych wydarzeń. A co gdyby tak zacząć nieco wcześniej? Gdyby tak zdjęcia, które będą otwierały album, nie były tymi w ślubnej sukni i garniturze, lecz w zwiewnej sukience i ulubionych jeansach, radością na twarzy i odrobiną szaleństwa w ulubionym parku lub łące? Czas narzeczeństwa już nigdy więcej się nie powtórzy, więc na pewno warto go uwiecznić. Mało tego. Taka sesja pozwoli oswoić się Wam z aparatem, a nawet ułatwi Wam przygotowania. Zastanawiacie się jak? Odpowiedź znajdziecie poniżej 🙂

Najlepsze miejsce ever

Na pewno je znacie;) Może to być park, w którym lubicie poleżeć wiosną na kocu, las, w którym czasem spacerujecie, uliczki miasta, w którym pierwszy raz się spotkaliście lub nawet domowe zacisze. Tak, domowe zacisze. Zdjęcia, gdy gracie razem na konsoli lub coś gotujecie to  fajny pomysł  na swobodną sesję. Fotografia narzeczeńska to nie zdjęcia ślubne i nie musimy trzymać się żadnych ram, a nieco szaleństwa pasuje do lekkiego charakteru takich zdjęć. Wystarczy, że na chwilę przywołacie wspomnienia, a pomysł na najlepsze miejsce na sesję natychmiast wpadnie Wam do głowy. A w tym przypadku nie ma głupich pomysłów. Po prostu powiedzcie jakie to miejsce. A jeśli mimo wszystko wolicie zdać się na mnie to nie ma problemu, na pewno zaproponuję coś odpowiedniego do Waszych upodobań.

Szafa pełna ubrań.. co wybrać?

W tej kwestii też panuje spora swoboda. Ale jest też parę zasad, które sprawią, że wasze zdjęcia będą ponadczasowe i przyjemnie będzie Wam do nich wracać. Niezależnie od tego w jak odjazdowym miejscu będziemy robić zdjęcia to Wy jesteście najważniejsi i ubrania również w tym przypadku mają znaczenie. Ale spokojnie, jak wspomniałem – na suknie i garnitur przyjdzie jeszcze czas. Na sesję narzeczeńską ubierzcie się tak jak lubicie, tak żebyście czuli się swobodnie. Ważne jest jednak to, aby za parę lub parędziesiąt lat miło Wam się na zdjęcia patrzyło. Unikajcie mocno kontrastujących ze sobą ubrań, np. kraty do linii, wyrazistej czerwieni koszuli do delikatnej sukienki ecru itd. Ubierzcie się w miarę harmonijnie. Na pewno rozumiecie już zasadę. Poza tym na takie zdjęcia można wziąć ze sobą więcej ubrań i w trakcie się przebrać. Jeśli jednak nie będzie takiej możliwości, to zabierzcie jakieś dodatki. Czapka, kapelusz, sweter, okulary, wianek, mucha zawsze robią dobrą robotę dla delikatnej zmiany klimatu sesji.

Wiosna, lato, jesień, zima?

To kolejna różnica w porównaniu z plenerową sesją ślubną. Oczywiście na obie sesje można wybrać się zimą, ale na sesji narzeczeńskiej marznąć nie musicie. Jesienna aura Wam odpowiada i lubicie złote kolory?  Nie ma przeszkód, żeby była to sesja z kubkiem kawy i Wami siedzącymi na pniu wśród jesiennych drzew. Lubicie zimowe spacery? Załóżcie czapki, rękawiczki, weźcie psa i wybierzmy się na spacer do lasu. A może sesja piękną wiosną, gdy wszystko budzi się do życia? Wybierzcie z szafy sukienkę i koszulę i chodźcie na łąkę – tam już na pewno się zieleni. Lato to środek sezonu ślubnego i każdy fotografów ma ręce pełne roboty. Jeśli jednak lato to jest Wasza pora roku i żadna inna to znajdzie się dla Was wygodny termin.

Zalety sesji narzeczeńskiej

Organizacja ślubu to najprawdopodobniej największe przedsięwzięcie z jakim przyszło Wam się zmierzyć do tej pory. Efekty sesji narzeczeńskiej mogę wiele ułatwić podczas organizacji. Wybrane zdjęcia możecie wykorzystać już na etapie projektowania zaproszeń ślubnych. Będzie to coś nietypowego i oryginalnego. Wydrukowane zdjęcia możecie powiesić w widocznym miejscu na sali weselnej. Waszą miłość najbliżsi widzą na co dzień, ale na pewno będziecie mieli wielu gości z  daleka, którzy z zainteresowaniem obejrzą Wasze wspólne zdjęcia. Takie fotografie możecie też wykorzystać do albumu lub fotoksiążki jako prezent dla rodziców. Na pewno miło ich zaskoczycie.

I jeszcze więcej zalet

Fotografia narzeczeńska przede wszystkim pozwoli Wam oswoić się z aparatem i lepiej poznać fotografa. Zdjęcia narzeczeńskie otrzymacie przed ślubem. W ten sposób wcześniej zobaczycie efekty wspólnej pracy. A towarzyszący Wam aparat podczas  ślubu i wesela nie będzie już dodatkowym stresem. Jeżeli oprócz reportażu ślubnego zdecydujecie się na dodatkową sesję narzeczeńską to otrzymacie ją w atrakcyjnej cenie 🙂